Malowanie proszkowe

W naszej siedzibie znajduje się malarnia, w której pracujemy wykorzystując malowanie proszkowe. Jest to bardzo nowoczesna metoda, która powszechnie wykorzystywana jest w lakiernictwie. Efekty naszej pracy charakteryzują się wysoką wytrzymałością oraz szeroką paletą barw.

W siedzibie firmy mieszczącej się w Środzie Wlkp, wykorzystujemy technologię malowania proszkowego produktów zrobionych z metalu. Jest ona bardzo nowoczesnym rozwiązaniem, które polega na umieszczeniu cząsteczek farby na powierzchni danego produktu, a następnie utwardzeniu ich w profesjonalnym piecu, który osiąga temperaturę od 140 do 200 stopni C. Oddziałująca na nie siła elektrostatyczna utrzymuje farbę w określonym miejscu. W ten sposób można otrzymać powierzchnię, która jest odporna na rdzę, oddziaływanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, a także środków chemicznych.

Oczyszczanie mechaniczne i chemiczne

Element, który ma być pokryty farbą musi najpierw zostać dokładnie oczyszczony mechanicznie oraz chemicznie. Dzięki temu powierzchnia metalowa zyska maksymalną przyczepność. Następnie, za pomocą urządzenia natryskowego, nakładana jest warstwa proszku naładowanego elektrostatycznie, przyczepiającego się do powierzchni. Tak przygotowane produkty mogą być umieszczone w piecu, w celu utwardzenia.

Malowaniu proszkowemu, wykonywanemu w naszej siedzibie w miejscowości Środa Wielkopolska, mogą być poddane wszelkiego rodzaju elementy aluminiowe, stalowe oraz ocynkowane, niezależnie od ich połysku lub struktury powierzchni.

Jedną z zalet, która wyróżnia malowanie proszkowe na tle innych metod, jest brak emisji rozpuszczalników i rozcieńczalników, dzięki temu jest ono metodą bezpieczną i przyjazną środowisku.