Produkt Polski

poniedziałek 16 lipiec 2018

Toczenie tarcz hamulcowych wielkopolska

Jeśli auto przez dłuższy czas nie było użytkowane, na powierzchni tarcz pojawia się rudy osad. Mamy zatem do czynienia z korodowaniem i jest to przykład uzasadniający przetoczenie tarcz. Bicia na kierownicy podczas hamowania, skrzywienie (zwichrowanie) tarcz na przykład podczas wjechania w kałużę przy mocno nagrzanym układzie hamulcowym - to wszystko także kwalifikuje się pod toczenie. Nie warto tego lekceważyć ponieważ w dalszej perspektywie odbije się to szybszej degradacji układu kierowniczego i zawieszenia.
Do toczenia nadają się wszystkie rodzaje tarcz hamulcowych za wyjątkiem tarcz ceramicznych. Obojętnie czy tarcze są gładkie czy wentylowane, sposób ich toczenia przebiega w ten sam sposób. Podstawa do przeprowadzenia takiego serwisu, jak zostało powiedziane wcześniej, to kwalifikująca do dalszej eksploatacji grubość tarcz. Toczenie tarcz przeprowadza się na dwa sposoby: można je zdjąć i wygładzenie powierzchni dokonać na tokarce lub bez konieczności demontażu z półosi pojazdu, przy pomocy przenośnego urządzenia. To drugie rozwiązanie jest czasami droższe dwukrotnie. Cena standardowego przetoczenia tarcz waha się w granicach od 25-35 zł za tarczę w przypadku samochodów osobowych.Podstawą do kompletnej wymiany bądź możliwości regeneracji tarcz hamulcowych jest przede wszystkim stan ich zużycia. Jak to sprawdzić? Na wstępie trzeba powiedzieć, że nie jest to łatwe zadanie. Przede wszystkim dlatego, że różnica w grubości tarcz, które oferowane są do samochodów osobowych ma dość spore spektrum i waha się od minimalnych 10 do nawet 30 mm. Ponadto to nie grubość tarczy hamulcowej definiuje jej trwałość i szybkość zużycia, a jakość materiału z którego została wykonana i sposób eksploatacji (styl jazdy kierowcy). Bez względu na grubość tarcz w trakcie eksploatacji zużycie nie może być większe średnio niż 1,5-2 mm (dokładne wartości graniczne powinien udzielać producent na opakowaniu lub samej tarczy ) na stronę.
Podstawowe pytanie zatem pozostaje? Kiedy można przetoczyć tarcze, a kiedy definitywnie wymienić na nowe. Przede wszystkim trzeba mieć świadomość, że przetaczanie tarcz to nie jest alternatywa do ich wymiany, a raczej sposób na zachowanie ich właściwych funkcji. Jeśli naturalnie nie przekraczają wartości minimalnych. Stąd toczenia tarcz można dokonać każdorazowo podczas wymiany klocków hamulcowych. Podczas wcześniejszego użytkowania na ich tafli powstały bowiem nierówności i rysy. W ten sposób po założeniu nowych klocków, powierzchnia tarczy będzie lepiej przylegała do powierzchni klocków co polepszy nam efekt hamowania.   

 

Toczenie tarcz hamulcowych wielkopolska - oferta

Cena standardowego przetoczenia tarcz waha się w granicach od 25-35 zł za tarczę  przypadku samochodów osobowych. Zdemontowane tarcze można nam dostarczyć  osobiście lub dosłać kurierem z którym mamy podpisaną umowę -  koszt wynosi wtedy 16 zł za paczkę do 30 kg.
Zapewniamy pełen profesjonalizm  - zapraszamy.

 

Realizacje

Nasi Partnerzy

010203040506070809

O Nas

Firma Kandle została założona w roku 1997 przez braci Bartosza i Macieja Jaskowiaków. Od początku działalności zajmujemy się wytwarzaniem elementów metalowych – przemysłowych i ozdobnych takich jak: stojaki ekspozycyjne, regały, wieszaki, kieszonki, wózki sklepowe, bramy, płoty kute, meble,świeczniki, stojaczki do bombek choinkowych...  czytaj więcej